Yaşam

Yardım için Hatay’a giden eski Survivor yarışmacısı Sema Aydemir depremde yaşadıklarını anlattı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremde 10 il neredeyse tamamen yerle bir oldu. Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından gönüllüler deprem bölgelerine yardıma gitti, bunlardan biri de eski Survivor yarışmacısı Sema Aydemir’di. Gıda yardımı için bölgeye isteyerek giden Sema Aydemir, dün Hatay’da meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki depreme yakalandı ve yaşadıklarını anlattı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 2 büyük depremle 10 ilde hayat durma noktasına geldi.

7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem o kadar yıkıcı etki yaptı ki hem Türkiye’den hem de dünyadan insanlar yardım için deprem bölgelerine akın etti.

Yardım için deprem bölgelerine giden isimlerden biri de eski Survivor yarışmacısı Sema Aydemir oldu.

Geçtiğimiz haftalarda gönüllü olarak yardım için Hatay’a giden Sema Aydemir, dün tüm Hatay ve çevre illeri sallayan 6.4 büyüklüğündeki depreme yakalandı.

Deprem sırasında yaşadıklarını paylaşan Aydemir, bölgede gıda yardımı yapmaya devam edeceğini de duyurdu.

“Dün gece çok büyük bir deprem oldu. Çok korktuk, herkes bağırıyordu. Yanımızdaki binanın duvarları çöktü. Gece tahliye edildik. Güvenli bir alana geçtik ama şimdi mutfağa geri döndük. Ailelerimiz haklı olarak ‘Can güvenliğiniz yok gelin’ diyor. Haklılar…”

“Türev Uludağ ile buraya yemek dağıtıyoruz. Türev’e gidebilirsiniz ama her gün kapısına getirdiğimiz insanlar yarın bizi görmeyince bizi de bıraktı diyecekler” dedi.

akcakenthaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu