Ekonomi

DAİMFED Başkanı Karslıoğlu: “Ekspertiz değerleri günümüz ekonomik değerlerine göre belirlenmeli”

DAİMFED Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu, mali temel kredi ve teminat mektuplarının güncellenerek artırılması, konut ekspertiz maliyetlerinin günümüz ekonomik maliyetlerine göre belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhitleri Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu ve yönetim kurulu (DAİMFED) üyeleri, Ziraat Bankası Bölge Başkanı Dr. Murat Serdar Bulut’u ziyaret ederek sektörün mali sorunları hakkında istişarelerde bulundu.

DAİMFED Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu, ekonominin can damarı olan İnşaat dairesi ve temsilcisi müteahhitlerin mali sorunlarını görüştüklerine değinerek, “Türkiye ile çözüm yolunda önemli adımlar atacağımıza inanıyorum. Cumhurbaşkanımızın menfaati. Sorunlarımızın başında mali destek kredileri ve teminat mektuplarının artması gelmektedir. Değerler günümüz ekonomik değerlerine göre belirlenmelidir” dedi.

Ziraat Bankası Bölge Lideri Dr. Murat Serdar Bulut, tüm müteahhitlerin DAİMFED çatısı altında toplanarak federasyon oluşturmasının olumlu bir gelişme olduğunu belirtti.

Bulut yaptığı konuşmada, “Son yıllarda ekonomik finansal varlıklarda yaşanan değişimler neticesinde güncelleme kaçınılmaz hale geldi. İş ortaklarımızın israf olmaması için çalışıyoruz ve sona doğru gidiyoruz. şube ile ilgili teminat değerlendirmesini güncelleyecek ve artıracaktır.Ayrıca banka olarak girişimcilerimize sıfır faizli, uzun vadeli kredilerle çok şey sunuyoruz.Fırsatlar sağlıyoruz.Pozitif olan her yatırım için fırsat yaratmaya çalışıyoruz. Bu, ülkedeki hepimizin yararına olacak” dedi. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu