Haber

Yetenek taraması için spor malzemeleri dağıtılacak

Sporda Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında Denizli’de yapılan taramalarda başarılı olan 446 öğrenciye Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gönderildi. SporMalzemelerin dağıtımı 20 Ocak Cuma günü yapılacak törende yapılacak.

Türk Spor tarihinin en büyük altyapı projesi olarak görülen Sporda Yetenek Tarama ve Spora Yönlendirme Programı’nda çalışmalar devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen proje kapsamında ülke genelinde yüzbinlerce öğrenci yetenek taramalarından geçti. 2017-2018 Eğitim-Öğretim Döneminde başlayan Spor Yetenek Tarama çalışmalarında, ilkokul 3. sınıf öğrencileri yurdun her yerinde tarandı. Denizli’de il genelinde ve tüm ilçelerde uzman eğitmenlerle gerçekleştirilen taramalarda 28 bin 518 öğrenci boy-kilo, esneklik, oturma boyu ve kulaç uzunluğu, dikey sıçrama, el kavrama kuvveti, sağlık topu geri atma, çabukluk- çeviklik ve 20 mt. Becerileri hızlı koşma gibi alanlarda test edildi. Sonuçlar Gençlik ve Spor Bakanlığı Bilgi İşlem Başkanlığı veri tabanına kaydedilirken, yetenekli olduğu belirlenen 1,34 öğrenci ikinci aşama olan eğitim aşamasını geçti.

446 sporcuya spor malzemeleri dağıtılacak

2017-2018 yılı ortasında yetenekli olduğu belirlenen 446 öğrenciye Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından spor malzemeleri gönderilerek yatkın oldukları spor branşlarına yönlendirildi. Bu materyaller 20 Ocak Cuma günü saat 17.30’da Pamukkale Yurdu Toplum Tesisleri Konferans Salonu’nda yapılacak program ile dağıtılacaktır. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu