Teknoloji

Paylaşılan İçerik Keşfi Instagram’a Geliyor

Popüler sosyal medya platformu Instagram’ın yepyeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Taşınabilir uygulamalarla ilgili yaptığı paylaşımlarla tanınan Alessandro Paluzzi’nin fark ettiği bu özellik, keşifbir yenilik gibi görünüyor.

Meta bünyesinde faaliyet gösteren Instagram, bu yeni özellikle birlikte kullanıcıların birbirleriyle etkileşime geçmesine olanak sağlıyor. etkileşimi artırmak Amaçları. Dev platform, yakın zamanda benzer bir amaca hizmet eden ve kullanıcıların ortak koleksiyonlar oluşturmasına olanak tanıyan başka bir özelliği daha yayınladı.

Arkadaşlarınızla içerik keşfedebileceksiniz.

Paluzzi’nin paylaştığı ekran görüntüsüne göre yeni özellik, arkadaşlarınızla paylaşılabilecek. işbirlikçi bir akış aracılığıyla yeni içerik keşfetmenizi sağlar sağlayacak. Bu gönderiler her iki tarafın da takip ettiği hesaplardan veya etkileşimde bulundukları içeriklerden olacağı gözden kaçmaz. Ayrıca özelliğin davetiye ile kullanılabileceği ve ortak ilgi alanına giren profillerden paylaşımlar yapılabileceği görülüyor.

Bu durumda insanların ortak çıkarlar üzerinden etkileşim kurması amaçlanmaktadır. Öte yandan özellik sayesinde arkadaşlarınız size önerilenlere benzer gönderileri görebilecek. Platform, bu ayarın istenildiği zaman değiştirilebileceğini de ekliyor. Ortak içerik keşfi özelliğinin ne zaman yayınlanacağına dair şu an için bir bilgi yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu