Haber

Kadın motorcunun polisle ilgili sözleri olay oldu: Kadın olduğum için bana ceza kesmiyorlar

Son susturucu adlı Youtube kanalında yayınlanan belgeselde motosiklet kullanıcıları, nasıl ve neden sürücü olmaya başladıklarını anlattı. Bir kadın motosikletçi, polisin cinsiyetinden dolayı en büyük avantaj olduğunu iddia etti.

“20 POLİS DURDURDU, CEZA VERMEDİ”

Kadın sürücü olmanın “avantajlarını” anlatan motosiklet sürücüsü, “Kadın motorcu olmanın en büyük avantajı polis. Polis kadın olduğumuz için bize hiçbir ceza vermiyor. 3 tane cezam var ama ceza sayısı kaç. en az 30 ödemek zorundayım sigorta yaptırmıyorum plaka takmıyorum çok zaman takıyorum maske takıyorum muayeneden geçemiyorum ehliyetim var yetmiyor 16 yaşında aldığım ehliyetin yanında duruyorum hiç kaldırmıyorum niye para vereyim diye kafayı yiyorum polisler ceza vermiyor bir gün 20 polis durdurdu beni Plakam yok, kaskım yok, ehliyetim yok” Hayır, sigortam yok. Şimdi ne yapalım, ne istersen yapalım dediler. ‘Bir şey yapmayacağız’ dediler, gittim. Ceza kesilince polisten kaçtığım için yemek yedim.” dedi.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Kadın sürücünün bu sözleri sosyal medyada gündem oldu. Kullanıcılar, Emniyet Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı’nı etiketleyerek gerekli işlemin yapılmasını istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu