Haber

Hulusi Akar, Kayserili annelerle buluştu

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, AK Parti Kayseri Milletvekili adayları Ayşe Böhürler, Hüseyin Okandan, Emine Timuçin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, şehit anneleri başta olmak üzere çok sayıda vatandaş katıldı.

“ANNE GİBİ OLAMAZ, KAYSERİ GİBİ TOPRAK YOK”

Programda konuşan Bakan Akar, katılımcıların Anneler Günü’nü kutlayarak, “Anne gibi sevgi, Kayseri gibi toprak yoktur diyoruz. Kayserili olmaktan her zaman gurur duyuyoruz. Bu vesileyle 14 Mayıs Anneler Gününüzü kutluyorum.

Şehit annelerinin onur konuğu olarak ağırlandığını kaydeden Bakan Akar, “Annelere saygımız sonsuz. Tabii ki onur konuğumuz şehitlerimizin anneleri de burada. Hoş geldiniz, onur duydunuz. saygı ve şükranlarımızı sunarız. Hayatını kaybeden şehitlerimiz var, onlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Anne ve babalarına sabırlar diliyoruz. Şehitlerimizin bir damla kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız” dedi.

Çocuk yetiştirmede annelerin etkisine dikkat çeken Akar, çocuklara milli ve manevi duyguların aşılanması gerektiğinin altını çizerek, “Bu neslin yetişmesinde en önemli okul anne kucağıdır. Evlatlarımıza sahip çıkacağız, vatan, millet ve bayrak sevgisi aşılayacağız. Vatan, millet, bayrak sevgisi, Allah’tan korkacak, kullarından utanacak evlatlarımız. vermek zorundayız. Annelerin şerefi çok yüksektir, cennet annelerin ayakları altındadır ama sorumluluk çok büyüktür, yerine getirilmesi gerekir. Şehit annelerimiz başımızın tacıdır, onlara güç, kuvvet ve sabır diliyorum.”

TÜRK BAYRAKLARI İLE HOŞGELDİNİZ

Bakan Akar, anneler tarafından Türk bayraklarıyla karşılanırken, anneler tarafından büyük bir coşku ve sevgiyle karşılanan Akar’a anneler ‘Kayseri seninle gurur duyuyor’ sloganları attı. Önder Büyükkılıç, “Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar’ın katılımıyla Büyükşehir Belediyemizin hazırladığı Anneler Günü Programında vefakâr annelerle bir araya geldik” dedi.

Büyükkılıç, Anneler Günü’nü kutlayarak, “Geleceğin teminatı olan bebeklerimizi büyüten biricik annelerimizin Anneler Günü’nü en içten dileklerimizle kutluyor, onlara sağlıklı bir yaşam diliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu