Haber

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere Hindistan’a gidiyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Hindistan’ın Indore kentinde düzenlenecek G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere Hindistan’a gidecek.

Bakanlığın açıklamasına göre, G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Toplantısı 20-21 Temmuz tarihlerinde Hindistan’ın Indore kentinde yapılacak.

Toplantıya katılmak üzere Hindistan’a gidecek olan Bakan Işıkhan, G20 Hindistan Dönem Başkanlığı’nın belirlediği öncelikli konularda Türkiye’deki gelişmeleri paylaşacak.

G20 üyesi ülkelerden ve davetli ülkelerden çalışma ve istihdamdan sorumlu bakanların katılacağı toplantıda Bakan Vedat Işıkhan, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü Gilbert Houngbo ve bazı meslektaşlarıyla görüşecek. .

Ziyaretini değerlendiren Bakan Işıkhan, toplantıda yaptığı konuşmada, Türk Yüzyılında çalışma hayatının kalitesini artırmak için yatırım, istihdam, üretim, büyüme ve hizmetlerin yanı sıra “küresel beceri açığına” değineceğini belirtti. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu