Haber

Başkan Muhittin Böcek, Cırnik Köprüsü’ndeki çalışmaları inceledi

Antalya Büyükşehir Belediyesi trafiğin yoğun olduğu bölgelerde noktasal analizler üretmeye devam ediyor. Bu noktalardan biri olan Düden Çayı üzerindeki Cırnik Köprüsü üzerindeki Serik Caddesi genişlemeye devam ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, çalışmaların yoğun olarak kullanılan bir güzergahta tamamlanması için müteahhit firmadan gün öncesinde söz aldı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cırnik Köprüsü’nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Serkan Temuçin ve müteahhit firma yetkilileri, devam eden çalışmalar hakkında Lider Böcek’e bilgi verdi.

PİK SAATLERDE YAŞANAN SORUN ÇÖZÜLECEK

Cırnik Köprüsü’nün hem havalimanı hem de Alanya ana yolu üzerinde olması nedeniyle hem sabah hem de akşam saatlerinde sıkıştığını söyleyen Önder Muhittin Böcek, trafiği rahatlatmak için çalışma başlattıklarını söyledi. Lider Böcek, “Yaklaşık 94 metre uzunluğunda bir köprü yapıyoruz. 12-18 metre arasında 58 adet fore kazık olacak. Bugünkü fiyatla 23 milyon TL üzerinde çalışıyoruz. 150 gün süre verildi. Ama biz müteahhit firma yetkilileri ile görüştüğümüz günden önce bitirmiş olacağız. Bu çalışmanın ardından yoğun saatlerde yaşanan sorunu da çözeceğiz” dedi.

ÇALIŞMALAR KISA SÜREDE BİTECEK

Serik Caddesi Yol Düzenleme Projesi ve Büyükşehir Belediyesi Ulaşıma Uyum Merkezi’nin (UKOME) aldığı karar doğrultusunda Serik Caddesi 4 şeritli olduğu ve uzatılması mümkün olmadığı için Cırnik Köprüsü tarafındaki yolun genişletilmesine karar verildi. tramvay hattına giden mevcut yol. Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü’nden alınan izinler doğrultusunda Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri çalışmalara başladı. Köprü havalimanı yönünde gerçek bir şerit uzatılacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu