Haber

Son Dakika: İstanbul Esenyurt’taki tekelci saldırıda adliyeye sevk edilen 8 kişiden 3’ü tutuklandı, 5 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İstanbul Esenyurt’ta 2 kişinin öldüğü, 1 kişinin yaralandığı silahlı kavgayla ilgili olarak gözaltına alınan 8 zanlıdan 3’ü tutuklandı, 5’i serbest bırakıldı.

3 TUTUKLANDI

Güzelyurt Mahallesi’nde 28 Temmuz’da meydana gelen olayla ilgili Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 8 zanlının İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlandı. Sağlık kontrolünden geçirilen 8 zanlı, Büyükçekmece Adliyesi’ne götürüldü. Savcılıkta ifadelerinin alınmasının ardından olay günü tekelci dükkanındaki kavgaya karışan zanlılar Azat Ö, Tarık Ö. ve Servet Ö, “nitelikli kasten öldürme” suçlamasıyla tutuklanmaları için hakime sevk edildi. 8 zanlıdan 3’ü tutuklandı, 5’i serbest bırakıldı.

BABASININ PAYINDAN SONRA MONOKOLATA GİDİYOR

Zanlılardan Tarık Ö, emniyette verdiği sözden pişman olduğunu belirterek, olayda hayatını kaybeden Yunus Emre Erzen’in babasına 1 milyon 350 bin lira değerinde inşaat demiri sattığını, ödemeyi iki senet ile yapmayı kabul etmiş, birinci senet ödenmiş, ancak ikinci senet zamanında ödenmemiş. başvurduğunu söyledi.

Yunus Emre Erzen’in babası Cantürk Erzen’in kendisine infazla ilgili tebligat alınca aşağılayıcı paylaşımlarda bulunduğuna değinen Tarık Ö, paylaşımı önemsemediği ancak oğlu ve ağabeyiyle görüştükten sonra tekele gittiklerini söyledi. Bayi bu konu hakkında konuşmak için.

OLAYDAN SONRA İNŞAAT İÇİNDE GİZLENDİ

Tarık Ö, tartışma sırasında silah sesleri duyduğunu ve ağabeyinin veya oğlunun vurulduğunu düşünerek silahı aldığını ve sonrasında yaşananları hatırlamadığını öne sürdü.

Olay günü Tarık Ö’nün oğlu Azat Ö, kardeşi Murat Ö. ve kuzeni Servet Ö. Tarık Ö. ve oğlu Azat Ö, bir süredir Büyükçekmece’de kendilerine ait bir binada saklanıyordu. Yiyecek bir şeyler almak için dışarı çıkan Tarık Ö.’nün Cinayet Büro Amirliği tarafından yakalandığı öğrenildi. Baskında kullanılan silahın, tutuklanan zanlı Murat Ö.’ye ait ruhsatlı tabanca olduğu belirlendi.

NE OLDU?

28 Temmuz’da Esenyurt’ta tekel bayiine giden grup üyelerinden biri, bir süre tartıştığı Yunus Emre Erzen (24) ile Batuhan Bayındır (20) ve Yusuf Erzen’e (21) ateş etti. kimin yanındaydı.

Zanlılar olayın ardından kaçarken, ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan yaralılardan Yunus Emre Erzen ve Batuhan Bayındır hayatını kaybetti.

Olayın ardından zanlılar Murat Ö, Servet Ö, Tarık Ö. ve Azat Ö. ile bu kişilerin kaçmasına yardımcı oldukları iddia edilen 5 zanlı gözaltına alındı.

Soruşturma kapsamında ilk olarak yakalanan zanlı Murat Ö., çıkarıldığı hakim tarafından tutuklandı, geri kalan 8 zanlı da işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu