Haber

Kılıçdaroğlu: Baskıyı sevmiyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin kümelenme toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Asıl mesele her soruna akılcı çözümler üretmektir. Amacımız bu. Türkiye’ye kendisiyle barışık, sorunu olmayan, var olan sorunları akılcı politikalarla çözen bir siyaset anlayışını getireceğiz.

Altı başkanın ortasındayız. Birlikte çabalıyoruz. Akılcı politikalarla mevcut sorunları analiz edeceğiz.

Bu rejim bizi mahvetti ve artık Türkiye Cumhuriyeti’nin beka sorunu haline geldi. Türkiye’nin buradan çıkması gerekiyor.

Allah nasip ederse göreceksiniz ki biz iktidara geldiğimizde hiçbir hanenin doğalgazı, elektriği, suyu, fakirin meskeni kesilmeyecek.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ GELİŞMELERİ

Brutus Naci, okul mezunlarının kendi paralarıyla yaptıkları binaya el koydu. Zulmü ve zulmü sevmem, yapanları da asla affetmem. Naci kayyum sistemine son verdiğimizde neyin ne olduğunu görecek.

ALTI TABLO’NUN ORTAK METİNİ

İşsizlik politikaları, dış politika Türkiye’nin prestijini nasıl korumalı, nasıl dijitale ulaşabiliriz burada. Kimse paniğe kapılmasın. Devleti yeniden inşa edeceğiz.

Altısı birbirine benzemez dediler. Bir şey çıkamaz dediler. Ortadasın, hiç fotoğraf verdin mi? Bir masaya oturup ülkenin sorunlarını mı konuştular?

İlk yapacağımız bir durum ve hasar tespit komisyonu oluşturmak olacak. Bu kurumun raporu altı başkanın huzuruna çıkacak.

Başörtülü kızlarımıza veda edeceğiz, çünkü o gün kızlarımıza haksızlık yapıldı, biz de susarak haksızlık yaptık.

Telefonları seçimin ertesi günü çalacak. Telefonlarından bir ses duyarlar: Ben Kemal, geliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu