Haber

Kayseri’de silahlı kavga davası başladı

Kayseri’nin Sarız ilçesinde 1 kişinin öldüğü, 3 kişinin de yaralandığı silahlı kavgayla ilgili 2’si tutuklu 4 sanığın davasına başlandı.

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuklu sanıklar A.Ö. ve HE, tutuklu olmayan müşteki sanıkları OA ve MB, müşteki yakınları ve parti avukatları hazır bulundu.

Sanık A.Ö savunmasında, mağdur MA’yı vurmadığını, işlemediği bir suçtan dolayı yaklaşık bir yıldır cezaevinde kaldığını ileri sürerek tahliyesini ve beraatını talep etti.

Sanıklardan HE, mağdur MA’nın kendisine saldırdığını ve kendisini savunmak amacıyla yere ateş ettiğini iddia etti.

MA’yı öldürmediğini iddia eden HE, beraatini istedi.

Tutuksuz yargılanan müşteki sanıklardan OA, sanıklar HE ve A.Ö’nün kendisine ve babası MA’ya silahla ateş ettiğini, baskın sırasında babasının da vurularak yere düştüğünü iddia etti.

Saldırının ardından sanıkların otomobille olay yerinden kaçtığını anlatan OA, kendisini ve babasını kameraların bulunmadığı alana çağırdıklarını ve bu saldırıyı planlı bir şekilde gerçekleştirdiklerini iddia etti.

Mahkeme heyeti, HE ve A.Ö’nün tutukluluk halinin devamına karar vererek, eksikliklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı erteledi.

Etkinlik

Sarız ilçesinde 17 Kasım 2022’de iki husumet grubu arasında çıkan silahlı kavgada, A.Ö’nün tabancayla ateş etmesi sonucu MA ile orada bulunan oğlu OA ve AH yaralandı, 1’i MA’ydı. Yaralılardan biri kaldırıldığı Sarız Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. A.Ö. Saldırı sonucu kendisi de yaralandı.

Olayın ardından gözaltına alınan A.Ö. ve HE tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu