Haber

Jandarma ve Polis Trabzon’da Ortak Operasyon Gerçekleştirdi

Trabzon’da jandarma ve polis tarafından kaçak tütün ve sigaraya ortak operasyon düzenlenirken, olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Trabzon İl Jandarma Komutanlığı ile Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin koordineli çalışması sonucunda Ortahisar ilçesinin Çukurçayır ve Gazipaşa mahallelerinde HT (42), ZT (37) isimli şahıslar bulunarak elektronik ortamda satıldı. ülkede yasak olan sigara ve kaçak nargile tütünü satışı, konut ve konutlarda yasa dışı nargile tütünü satışı yapıldı. Kendi işyerlerinde üretilen kaçak sigaraları pazarladıkları belirlendi.

Adli makamlar, jandarma ve polis ekiplerinden alınan arama kararına göre, tütün ve çay tespit köpeği ‘Payda’ da eş zamanlı operasyona katılarak, 2 adet tam otomatik sigara sarma makinesi, 1 adet tütün kurutma cihazı, 56 bin adet boş tüp ele geçirdi. 29 bin 600 adet. Kaçak üretim sigara, 26 kg tütün, 86 kg bantsız/kaçak nargile tütünü, 397 paket bantsız/kaçak sigara, 233 elektronik sigara, 74 adet elektronik sigara likiti ele geçirildi. Olayla ilgili HT ve ZT gözaltına alınırken, olayla ilgili soruşturma sürüyor. – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu