Haber

İsveç’te PKK/YPG yandaşlarının provokasyonlarına siyasi partilerden tepki

Bazı siyasi partiler, İsveç’in başkenti Stockholm’de terör örgütü PKK/YPG destekçilerinin provokasyonlarına tepkiler içeren açıklamalar yaptı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İsveç’teki PKK eyleminin sadece Cumhurbaşkanı’nı değil, Türk devletini ve Türk milletini de hedef aldığını belirtti. Perinçek, “Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Cumhurbaşkanı’nı şiddetle tehdit edenler, Türk ordusu ve Türk polisinin ayakları altında ezilmeye mahkumdur. ABD devletinin dergilerinde Türkiye seçimleriyle ilgili ‘kan banyosu’ değerlendirmeleri var. … ABD piyonlarını sahaya sürdü. Ayaklar altına alınmamak için Amerikan-İsrail silahlarını bırakın ve Türk devletine teslim olun.” değerlendirmesini yaptı.

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, İsveç’te terör örgütü yandaşlarının Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik yürüttüğü alçak ve menfur eylemi şiddetle kınadıklarını belirterek, “Teröre ve teröriste destek veren ülkeler, davranışlarının geri dönüleceğini asla unutmamalıdırlar. onlara bir bumerang gibi dön.” ifadelerini kullandı.

Refah Partisi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“İsveç’te hain terör örgütü PKK mensuplarının Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik provokasyon girişimini şiddetle kınıyoruz. İsveç makamlarını sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz.”

kursunluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu