Haber

Gazze Şeridi’nde Patlama: 4 Ölü, 19 Yaralı

Gazze Şeridi’nin doğusunda meydana gelen patlamada 4 Filistinli öldü, 19 kişi de yaralandı.

Sağlık Bakanlığı’ndan Gazze Şeridi’nde yapılan yazılı açıklamada, “Gazze şehrinin doğusunda meydana gelen patlamada 4 Filistinlinin öldüğü, 19 kişinin de yaralandığı” belirtildi.

Açıklamada yaralılardan bazılarının durumlarının ağır olduğu belirtildi ancak patlamanın nedenine ilişkin bilgi verilmedi.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, son saatlerde Gazze’nin kuzeyindeki sınır çiti yakınında yüzlerce Filistinlinin katılımıyla şiddetli isyanların yaşandığı belirtildi.

Açıklamada, olaylar sırasında çok sayıda el yapımı patlayıcının patlatıldığı ve el bombalarının atıldığı gözlemlendiği, olaylara müdahale etmek üzere bölgeye askerlerin konuşlandırıldığı belirtildi.

Açıklamada, yaklaşık 1 saat önce Gazze Şeridi’nde İsrail güçlerine yönelik patlayıcıyı patlatmaya teşebbüs edildiği, patlayıcının patlaması sonucu bölgede çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı belirtildi. Gazze tarafında ise olayda İsrail güçlerinden herhangi bir kayıp yaşanmadığı belirtildi.

Gazze Sağlık Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun Gazze’nin sonunda göstericileri dağıtmak için yaptığı müdahale sırasında plastik mermi ve göz yaşartıcı gaz bombası atması sonucu çok sayıda yaralanma meydana geldiğini belirtti.

cizrehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu