Haber

Gaziantep karla mücadelesini gece de sürdürdü

GAZİANTEP (İGFA) –Kar küreme, tuzlama, açma ve temizleme çalışmaları aralıksız devam ederken, kar yağışı sırasında ekipler sahada yerini aldı.

Güncel hava durumu iddialarına göre kentte aralıklarla yeni hafta başına kadar sürmesi beklenen kar yağışı ve buzlanma için hazırlanan Büyükşehir Belediyesi grupları, yağışlar sırasında da çalışmalarını sürdürerek tam ekip alanında çalışıyor. hava kurallarının günlük yaşama olumsuz yansımaması için.

Kar yağışının ulaşım ve günlük yaşam üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla karla mücadele çalışmalarında 35 adet tuzlama robotu, 20 greyder, 27 adet kazıcı yükleyici, 18 adet yükleyici ve 20 adet kamyonet kullanılmaktadır. Karlı bölgelerde kullanılmak üzere 13 bin ton tuz ve 550 ton solüsyon hazırlayan büyükşehir, 300 çalışanını da karla çalışacak şekilde görevlendirdi.

Gece boyu Trafik Uyum Merkezi’nden Gaziantep’in dört bir yanında denetimler yapan iç ekipler, saha çalışanlarını buradan koordine ederek müdahale gerektiren bölgelere hızlı ve doğru hizmet ulaştırabilmelerini sağladı. Gelen tebligatlar ve vatandaş dönüşleri de değerlendirilirken tüm noktalara kesintisiz olarak ulaşıldı.

Kentin çeşitli noktalarında 24 saat hizmet veren karla mücadele grupları, merkeze uzak kırsal mahalleler, kaza riski taşıyan alanlar ile ana cadde ve yollarda da karlama ve tuzlama çalışması yapıyor.

Sosyal yardım ekipleri, hastane ve ana arter gibi yoğun bölgelerde günün ilk ışıklarıyla birlikte sıcak çorba ikramına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, olumsuz hava koşulları nedeniyle sürücüleri kış lastiği olmayan araçlara binmemesi konusunda uyarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu