Haber

Gazeteci Yazar Süleyman Özışık’ın Son Yolculuğu

Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren gazeteci yazar Süleyman Özışık, Ataşehir’de kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Bir süredir kanser tedavisi gören 52 yaşındaki gazeteci-yazar Süleyman Özışık, tedavi gördüğü hastanede dün gece hayatını kaybetti. Özışık’ın kardeşi Haydi Özışık, ölüm haberini sosyal medya hesabından duyurdu. Özışık’ın cenaze namazı, Ataşehir’de ikindi namazının ardından Mimar Sinan Camii’nde kılındı. Cenazeye Özışık ailesi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, eski Milletvekili Gürsel Tekin, yakınları ve gazeteciler katıldı. Süleyman Özışık’ın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Ümraniye’deki Kocatepe Mezarlığı’na defnedildi.

“Yıllarca birlikte savaştık”

Cenazede konuşan Haydi Özışık, “Süleyman benim meslektaşımdı, yol arkadaşımdı. İnternethaber’i beraber kurduk. Cebinden 350 dolar alıp beraber internethaber’i kurduk. Yıllarca beraber mücadele ettik. Yol arkadaşı olduk. öğrencim, ben yetiştirdim, yazar yaptım.” Boynuz geçti ama içinden geçtiğimiz bir süreç var. Bize yapılan bir haksızlık var. Süleyman bu süreçte kendini köşeye sıkıştırdı. Kendini çok yalnız bıraktı.” şeklinde konuştu.

“18 Şubat’ta hastaneye götürdük”

Haydi Özışık, kardeşinin hastalığından bahsederek, “18 Şubat’ta hastaneye götürdük maalesef doktor Süleyman Bey ‘Kendine ne kadar ihanet ettin biliyor musun?’ dedi. “Ben de biliyorum hocam” dedi Süleyman. Sağlık Bakanımıza hastanede bilgi verdim. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca her şeyi seferber etti. Burada Fahrettin Koca hocamıza sizin aracılığınızla çok teşekkür ediyorum. Hiçbir şey yok. yapmadı.” terimleri kullandı.

Süleyman Özışık kimdir?

1 Mart 1971’de Iğdır’da doğdu. Lise eğitimini de içeren ilköğrenimini Kars’ta tamamladı. Liseden sonra İstanbul’a gelerek çalışma hayatına atıldı. Askerliğini tamamladıktan sonra Akşam gazetesinde stajyer olarak basın dünyasına adım attı. 3 yıl Akşam gazetesinde çalıştıktan sonra Milliyet gazetesinde 7 yıl çalıştı. 2000 yılında ekonomik nedenlerle buradaki görevine son verilmesine karar verildi. Daha sonra gazeteci olan ağabeyi Hadi Özışık ile birlikte Türkiye’nin ilk haber sitelerinden biri olan internethaber’in kuruluşunda yer aldı. Birçok televizyon kanalında köşe yazarlığı ve yorumculuk yapan Süleyman Özışık, 2023 yılı başında teşhis konulan kanser hastalığına yenik düşerek 5 Ağustos 2023 Cumartesi günü hayatını kaybetti. – İSTANBUL

saraykoy-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu