Haber

Demirtaş’tan Kılıçdaroğlu Paylaşımı: “Bu Zor Dönemi Birlikte Atlatmamız İçin Hem Güçlü Bir Dayanışma Hem de Güçlü Bir Siyasi Duruş Bize Çok Şey…

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bu çöküş tam olarak sistemli bir rant politikasının sonucudur. Erdoğan’la, sarayıyla, rant çeteleriyle hiçbir yerde görüşmem.” “Hem güçlü dayanışma hem de güçlü bir siyasi duruş.” Bu iktidar dönemini hep birlikte atlatmak bizim için çok değerli ve değerlidir” diye paylaştı.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’nden avukatları aracılığıyla kullandığı sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Halkımızın halini yerinde gördüm. Siyasetin ötesine bakmayı ve hükümetle ittifak yapmayı reddedin. İşte bu çöküş tam olarak olan şeydi.” Sistematik bir rant politikasının sonucudur. Erdoğan’la, sarayıyla ve rant çeteleriyle hiçbir taban seviyesinde görüşmeyeceğim” diyerek videodan alıntı yaparak bir mesaj paylaştı.

Demirtaş, “Güçlü bir dayanışma ve güçlü bir siyasi duruş, bu iktidar dönemini hep birlikte atlatabilmemiz için çok değerlidir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu