Haber

Ceylanpınarlılar şehit polisi unutamıyor

Ceylanpınarlılar şehit polisi unutamıyor

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde 8 yıl önce evlerinde uyurken şehit olan polis memurları Feyyaz Yumuşak ve Okan Açar’ın acısı unutulmadı.

Ceylanpınar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan polisler Feyyaz Yumuşak ve Okan Açar, 5 yıl önce Bahçelievler Mahallesi’nde bir apartmanda yattıkları sırada terör örgütü PKK mensupları tarafından şehit edildi.

Günlerce ülke gündeminde yer alan olay, misafirperverlikleri ile bilinen Şanlıurfa ve Ceylanpınar ilçelerinde de büyük üzüntüye neden oldu. Aradan geçen 8 yıla rağmen ilçe halkı iki polisin şehit olmasının acısını yüreğinde hissetmeye devam ediyor.

İlçe emniyet müdürlüğü şehit polis memurları Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar için Ceylanpınar ilçe merkez camisinde anma töreni düzenledi. Kaymakam Emrah Uzun, Emniyet Müdür Yardımcısı Arkın Aydın, emniyet müdürlüğü çalışanları, çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve vatandaş katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, Mevlid-i Şerif ve dualar eşliğinde şehitler rahmetle anıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu