Haber

Aydın’da eski eşini 15 bıçak darbesiyle öldüren koca tutuklandı

Aydın’da dün akşam bir kadın daha eski eşi tarafından vahşice katledildi.

Didim’de yaşayan Celal Taşkıran, 19 yıllık evli olduğu Kafi Zorba’dan 1991 yılında anlaşmalı olarak boşandı. Zorba, boşandıktan sonra Almanya’ya yerleşti.

Ancak Kafi Zorba, her yıl tatil için geldiğinde boşandığı Celal Taşkıran ile Efeler Mahallesi 1381 Sokak’taki evlerinde kalmaya devam etti.

Bir süre önce tatil için Didim’e gelen Kafi Zorba ile Celal Taşkıran arasında dün saat 20.30 sıralarında evde tartışma çıktı.

15 yerinden bıçaklanarak öldürüldü

Tartışma büyüyünce Taşkıran, mutfaktan aldığı bıçakla Zorba’yı bıçakladı. Zorba, vücudunun çeşitli yerlerine aldığı 15 bıçak darbesiyle yere düştü.

Olayın ardından Celal Taşkıran polisi arayarak kendisini ihbar etti. Haber verilmesi üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Yeter Zorba’nın hayatını kaybettiği belirlendi.

“Velayet anlaşmazlığında öldürdüm”

Olayın ardından kendisini ihbar eden Taşkıran gözaltına alındı. Taşkıran, polise verdiği ifadede, Yeter Zorba’nın Mersin’in Tarsus ilçesindeki evlerinin satışı için kendisinden vekalet istediğini belirterek, “Bu nedenle aramızda anlaşmazlık çıktı. Çıkan tartışmada onu ben öldürdüm”söz konusu.

Tutuklanmış

Emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edilen Taşkıran, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu