Haber

AK Partili Ensarioğlu: Hizbullah’ın 22 yıldır silahlı eylemi olmadı, açıklaması yok, kendisi yok

AK PartiDiyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu tv100 Özel yayınına konuk olarak Pınar Işık Ardor’un sorularını yanıtladı ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“HİZBULLAH’IN 22 YILDIR SİLAHLI HAREKETİ YOKTU”

HÜDA PAR’ın AK Parti listesinden Meclis’e girmesiyle başlayan ‘Hizbullah’ eleştirilerine tepki gösteren Ensarioğlu, “Ben Hizbullah sürecini tam olarak bu bölgede yaşamış bir insanım. Hizbullah’ın bugüne kadar silahlı eylemi olmadı. 22 yıl açıklama yok kendisi yok 11 yıl önce HÜDA PAR HÜDA PAR Hizbullah ile hiçbir ilişkisinin olmadığını defalarca beyan etti.Bunun üzerinden bizi vurmaya çalışanlar kendilerine baksınlar Silahlı örgüt var taviz vermeyen. kolları sıvadı ve eyleme devam ediyor.PKK’nın himayesinde siyaset yapan bir çizgi var.Bunlar ortadayken ‘HDP, PKK’ ‘Türkiye’nin bir uzantısıdır’ demeyeceksiniz. söz konusu.

“ÖRGÜT SOKAKLARI KARIŞTIRAMAZ”

Ensarioğlu şöyle devam etti: “Bölgede hiçbir Kürt şiddete ve silaha inanmıyor. Bu nedenle örgüt sokakları birbirine karıştıramıyor. Silvan Barajı örgütün gecikmesine rağmen su tutmaya başladı. Sadece Silvan Barajı 2 milyon 450 bin dönüm araziyi sulayacak. GAP bölgesinde 10 milyon dönüm arazi sulanacak. 2 milyon dönüm insan istihdamı sağlayacak. Sadece Diyarbakır’da 500 bin kişiye istihdam sağlayacak. Dışarıdan personel bulmamız gerekecek.”

kamanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu