Haber

‘Adım Adım Eskişehir’ Fotoğraf Sergisi Odunpazarı’nda Açıldı

Osman Yaşar Tanaçan ve Doç. Dr. Feyyaz Bodur Tarafından Eğitildi OdunpazarıBelediye Fotoğraf Atölyesi’ne katılan öğrenciler, ‘Adım Adım Eskişehir’ temalı üçüncü fotoğraf standını açtı.

Odunpazarı‘Adım Adım Eskişehir-3 Frig Vadisi’ adlı fotoğraf sergisinin açılışı İstanbul’da yapıldı. Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Galerisi’nde gerçekleştirilen stant açılışına Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Osman Yaşar Tanaçan, fotoğraf atölyesi katılımcıları ve çok sayıda Eskişehirli fotoğrafçı katıldı. Standın açılış konuşmasını Osman Yaşar Tanaçan yaptı.

Osman Yaşar Tanaçan, Kurt Önder’e kendilerine verdiği takviye için teşekkür ederek şunları söyledi:

“Fotoğrafın bir belgeleme olduğunu bildiğimiz için bu belgeleri oluşturmanın ve geleceğe araştırma materyalleri bırakmanın hayalini kuruyoruz. Bu çalışmalarımıza devam ederken fotoğrafın insan hayatında ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. İlk atölyemizde, Metris Tepe ile İnönü Şehitliğini fotoğraflarla belgeledik.İkinci atölyemizin sonunda Yunus Emre külliyesini, türbesini ve Çatacık Ormanlarını belgeledik.Üçüncü atölyemizde açacağımız bu sergide Frig Vadisi’ni belgeledik. Lider Kurt ve ekibine takviyeleri için teşekkür ederim.”

Başkan Kurt şunları söyledi:

“Eskişehir’de fotoğraf denilince akla Osman Yaşar Tanaçan’ın adı ve müzesi geliyor. Biz bu çalışmalara Cumhuriyetimizin 2.yüzyılında gerçekten muasır medeniyet seviyesine ulaşmış bir Türkiye hayal ederek başladık. 6 Şubat’ta enkaz altında kalan hükümeti 14 Mayıs’ta değiştirecek.Hükümet değişikliğinden sonra çok daha büyük hedeflere ulaşma şansımız olacak.Fotoğraf yarışması düzenledik.Bu yarışmanın sonuçları 14 Mayıs’ta açıklanacak. önümüzdeki günler.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu